Мета уроку: розвивати навички використання хмарних
технологій для наповнення персонального навчального середовища; розвивати
світоглядні уявлення про пізнаваність явищ і процесів у навколишньому світі,
дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів; виховувати уважність та
відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань
Фронтальне
обговорення переваг використання каналів новин, форм опитування, електронних закладок.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
У сучасному світі, щоб отримати якісну освіту, потрібно відвідувати різноманітні сайти та наповнювати персональне навчальне середовище корисною інформацією, актуальними новинами, результатами досліджень тощо. Для налагодження комунікації в межах кола спілкування персонального навчального середовища використовують Google Форми.
Робота з формами
1) Щоб
додати ще один варіант відповіді на запитання, потрібно вибрати команду Додати опцію. Якщо ж передбачається ще
й вільна відповідь учасників, то слід вибрати команду Додати варіант «Інше».
2) Далі
потрібно вибрати, обов'язковим є це запитання чи ні, пересуваючи вліво чи
вправо повзунок у нижній правій частині форми блоку запитання, і натиснути
кнопку Готово.
3) Для
введення наступного запитання слід натиснути кнопку Додати запитання на бічній вертикальній панелі справа біля
запитання й аналогічно заповнити форму для наступного запитання. У такий спосіб
потрібно ввести всі запитання анкети.
До запитань і
відповідей можна додавати графічні зображення, вибравши відповідну кнопку Додати зображення. За потреби введені
запитання та варіанти відповідей можна редагувати. Для видалення варіанта
відповідей потрібно у відповідному рядку натиснути кнопку Вилучити. Для видалення всього запитання — кнопку Видалити.
4) Якщо,
наступне запитання має таку саму або схожу структуру, що й попереднє, то для
пришвидшення роботи можна вибрати кнопку Копіювати,
а потім відредагувати текст.
5)
В
анкеті запитання можна розділити за окремими розділами, увівши для них назви.
Для цього використовується кнопка Додати
розділ.
6)
Після
введення всіх запитань потрібно переглянути, як виглядатиме створена форма під
час відповідей респондентів в Інтернеті. Для цього на верхній панелі
інструментів слід вибрати кнопку Попередній
перегляд.
7) Переглянути
текст, оформлення, за потреби повернутися в режим редагування (вибрати кнопку Редагувати цю форму) і внести потрібні
зміни.
8) Також
можна змінити кольорове оформлення форми, вибравши на верхній панелі
інструментів кнопку Палітра і бажане
оформлення. Крім цього можна виконати налаштування способу отримання
результатів вибором кнопки Налаштування.
9)
Коли
форму для опитування створено, її потрібно надіслати респондентам:
ü Або за посиланням
викласти для загального доступу
ü Або відправити
посилання на електронні адреси конкретним користувачам
10) Для
того щоб переглянути відповіді респондентів і загальні результати опитування,
потрібно відкрити на Google Диск створену форму в режимі редагування, перейти
на вкладку Відповіді й ознайомитися
з результатами, які автоматично подаються у вигляді діаграми.
11) На
цій самій вкладці ви можете завершити опитування, пересунувши повзунок Приймати відповіді в ліве положення.
Після цього респонденти не зможуть надати свої відповіді, навіть якщо й
відкриють анкету.
12) Відповіді
респондентів автоматично можна завантажити до електронної таблиці середовища
Google Таблиці для подальшого опрацювання
результатів опитування. Для
цього на
вкладці Відповіді слід вибрати кнопку Створити електронну таблицю (в подальшому вона буде
мати назву Переглянути відповіді в Таблицях). Звертаємо увагу, що форма і
таблиця взаємозв'язані, тобто будь-які зміни в одному із цих документів
автоматично приводять до змін в іншому документі. Так, якщо змінити в таблиці
текст запитання, то ці зміни відбудуться і в формі.
ІІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
ІV. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал на блозі. Закінчити створення опитувальника "Чи любите ви подорожувати"


