Урок_5 Пам'ять комп’ютера. Зовнішні та внутрішні запам’ятовуючі пристрої. Пристрої введення та виведення даних. Пристрої, що входять до складу мультимедійного обладнання. Технічні характеристики складових комп’ютера

 

Мета уроку: актуалізувати отримані раніше знання про пам'ять комп'ютера; класифікацію пристроїв; аналізувати конфігурацію комп'ютера щодо можливого його застосування; ознайомити з типовими технічними характеристиками окремих пристроїв сучасного комп'ютера.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань

1.     Як технічний прогрес вплинув на розвиток обчислювальної техніки?

2.     Яку архітектуру мають сучасні комп'ютери?

3.     Чим характеризується кожне покоління ЕОМ?

4.     Чи може комп'ютер працювати без процесора?

5.     Які пристрої комп'ютера розміщуються всередині системного блока?

II. Вивчення нового матеріалу

Опрацюйте презентацію до теми, перейшовши за посиланням.

Висновки:

1)    Пам'ять комп’ютера (внутрішня, зовнішня).

2)    Внутрішня пам'ять

1)       Материнська плата.

2)       Оперативний запам’ятовуючий пристрій (ОЗП)

3)       Оперативна пам’ять

4)       Постійний запам’ятовуючий пристрій  (ПЗП)

5)       Відеопам’ять

6)       Кеш-пам’ять

3)    Зовнішня пам'ять

1)        Накопичувачі   на жорстких магнітних дисках (НЖМД)

2)       Оптичні диски

3)       Флеш-пам'ять

4)       Карти пам’яті

4)    Пристрої введення та виведення даних

5)    Монітор та його характеристики

6)    Принтер та його характеристики

7)    Мультимедійне обладнання (акустична система, колонки, навушники, мікрофон, відеокамера, фотокамера)

8)    Драйвера.

ІІI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Робота за комп’ютером

Виконати вправи, перейшовши за посиланням. Скріншоти, виконаних вправ, зберегти у власній теці (в одному файлі) з ім'ям Вправи_Прізвище і  здати у Google Сlassroom.

Вправа 1      Вправа 2        Вправа 3       Вправа 4

Вправа 5      Вправа 6        Вправа 7

 ІV. Домашнє завдання

Підручник§ 3 ст. 21-27;


Архітектура комп’ютера. Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів. Процесор, його призначення

 Мета уроку: актуалізувати отримані раніше знання про будову комп'ютера; сформувати знання про історію розвитку обчислювальних засобів та класифікацію сучасних комп'ютерів.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Мотивацій навчальної діяльності

Історія людства супроводжується невпинним зростанням обсягу використовуваної інформації. Для полегшення опрацювання простих інформаційних об'єктів, таких як звук, зображення, тексти, числа, люди здавна розробляли різноманітні засоби. Під час уроку ми здійснимо подорож в часі, простежимо основні етапи' розвитку таких засобів від древнього абака до сучасного суперкомп'ютера.

II. Вивчення нового матеріалу

Опрацюйте презентацію до теми, перейшовши за посиланням.


Висновки:

1)           Етапи розвитку обчислювальної техніки:

1)  Давнє приладдя для лічби (зарубки, вузлики);

2)  Немеханічні обчислювальні пристрої (абак, рахівниця);

3)  Механічні обчислювальні пристрої (логарифмічна лінійка, паскаліна, арифмометр);

4)  Електронні обчислювальні машини (комп’ютери).

2)          Покоління ЕОМ  (англ. —  computer generation) — один із класів у класифікації обчислювальних систем за ступенем розвитку апаратних і програмних засобів.

3)           Внесок українських вчених в історію розвитку ЕОМ.

4)           Складові сучасних комп’ютерів. (Сучасний стаціонарний комп’ютер може мати такі складові: системний блок, монітор, клавіатуру та мишу, акустичну систему, принтер, сканер тощо.)

5)           Види комп’ютерів: моноблок,  нетбук, ноутбук, планшетні комп’ютери, кишенькові комп’ютери (комунікатор, смартфон).

6)      Архітектура ПК – принципи роботи та взаємодії основних пристроїв комп’ютера: процесора, внутрішньої й зовнішньої пам’яті та пристроїв введення й виведення даних.

7)      Принципи роботи комп’ютера за фон Нейманом:

-         За допомогою пристроїв введення дані та програми їх опрацювання потрапляють у пам’ять комп’ютера.

-         З пам’яті комп’ютера дані надсилаються до процесора.

-         Арифметико-логічний пристрій здійснює опрацювання даних.

-         Пристрій управління забезпечує виконання процесів опрацювання даних, їх збереження та передавання.

-         Пристрої виведення даних здійснюють подання результатів опрацювання даних у вигляді, зручному для користувача.

8)      Процесор. Кулер.

9)      Основні характеристики процесора (тип, тактова частота, розрядність, кеш-пам’ять)

10)  Контролери. Адаптери.

ІІI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Робота за комп’ютером

Виконати вправи: підручник ст.18 Вправа 1, ст.21 Вправа 2

 ІV. Домашнє завдання

Підручник§ 3 ст. 16-21; інд.виконати завдання 4 ст.28

Додатково опрацюйте конспект для учнів