Практична робота №1

 Хід уроку

І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань. 

- Як кодується інформація в комп'ютерній системі?
          - Що таке двійковий код?
          - Яка найменша одиниця вимірювання інформації?

ІІ. Перевірка теоретичних знань учнів

Виконайте тест

IІІ. Формування вмінь та навичок

Робота за комп’ютером

Завдання практичної роботи виконувати в текстовому процесорі Word.

Завдання 1.

Розв’яжіть задачу.

Книжка містить 32 сторінки, на кожній сторінці — 48 рядків, у кожному рядку 56 символів (включаючи пропуски). Знайдіть довжину двійкового коду тексту книжки, якщо для кодування кожного символу використано 8 біт.


Завдання 2

Створіть та заповніть таблицю за зразком. 


Бітів

Байтів

Кілобайт

Мегабайт

614 400





524 288





256





4


Зберегти роботу у власній теці з назвою: Практична робота №1_Прізвище. Збережений файл здаєте у Google classroom.

Двійкове кодування. Одиниці вимірювання довжини двійкового коду. Кодування символів.


Мета уроку: сформувати поняття: двійкове кодування, код символу, таблиця                                   кодів,  довжина двійкового коду.

Хід уроку

І. Організаційний етап.  Актуалізація опорних знань

- Як пов'язанні між собою поняття: інформація, повідомлення, дані?
          - Що називають кодом?
          - Що таке кодування повідомлень?
          - Які види кодувань вам відомі?

IІ. Вивчення нового матеріалу
Для опрацювання комп'ютером інформації всі дані потрібно кодувати. Але який спосіб кодування є найзручнішим для технічної реалізації? Для того, щоб дізнатися опрацюйте презентацію до теми, перейшовши за посиланням.

Висновки:

1)    Особливості двійкового кодування. (Кодування повідомлень із використанням двох сигналів називається двійковим)

2)    Біт → Байт (Набір даних, отриманий у результаті двійкового кодування, називається двійковим кодом. Цифра 0 або 1 у двійковому коді повідомлення має назву біт. Послідовність із восьми бітів має назву байт)

3)    Кодування текстових повідомлень в комп’ютері.

4)    Міжнародна система одиниць (СІ): Байт → Кбайт → Мбайт → Гбайт → Тбайт.

(Звернути увагу на підручник стор.9)

ІІI. Робота за комп’ютером

1) Опрацюйте конспект для учнів

2) Виконайте завдання перейшовши за посиланням



ІV. Домашнє завдання

Підручник§ 1 ст. 8-11, виконати стор. 13 завдання 1-3