Архітектура комп’ютера. Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів. Процесор, його призначення

 Мета уроку: актуалізувати отримані раніше знання про будову комп'ютера; сформувати знання про історію розвитку обчислювальних засобів та класифікацію сучасних комп'ютерів.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Мотивацій навчальної діяльності

Історія людства супроводжується невпинним зростанням обсягу використовуваної інформації. Для полегшення опрацювання простих інформаційних об'єктів, таких як звук, зображення, тексти, числа, люди здавна розробляли різноманітні засоби. Під час уроку ми здійснимо подорож в часі, простежимо основні етапи' розвитку таких засобів від древнього абака до сучасного суперкомп'ютера.

II. Вивчення нового матеріалу

Опрацюйте презентацію до теми, перейшовши за посиланням.


Висновки:

1)           Етапи розвитку обчислювальної техніки:

1)  Давнє приладдя для лічби (зарубки, вузлики);

2)  Немеханічні обчислювальні пристрої (абак, рахівниця);

3)  Механічні обчислювальні пристрої (логарифмічна лінійка, паскаліна, арифмометр);

4)  Електронні обчислювальні машини (комп’ютери).

2)          Покоління ЕОМ  (англ. —  computer generation) — один із класів у класифікації обчислювальних систем за ступенем розвитку апаратних і програмних засобів.

3)           Внесок українських вчених в історію розвитку ЕОМ.

4)           Складові сучасних комп’ютерів. (Сучасний стаціонарний комп’ютер може мати такі складові: системний блок, монітор, клавіатуру та мишу, акустичну систему, принтер, сканер тощо.)

5)           Види комп’ютерів: моноблок,  нетбук, ноутбук, планшетні комп’ютери, кишенькові комп’ютери (комунікатор, смартфон).

6)      Архітектура ПК – принципи роботи та взаємодії основних пристроїв комп’ютера: процесора, внутрішньої й зовнішньої пам’яті та пристроїв введення й виведення даних.

7)      Принципи роботи комп’ютера за фон Нейманом:

-         За допомогою пристроїв введення дані та програми їх опрацювання потрапляють у пам’ять комп’ютера.

-         З пам’яті комп’ютера дані надсилаються до процесора.

-         Арифметико-логічний пристрій здійснює опрацювання даних.

-         Пристрій управління забезпечує виконання процесів опрацювання даних, їх збереження та передавання.

-         Пристрої виведення даних здійснюють подання результатів опрацювання даних у вигляді, зручному для користувача.

8)      Процесор. Кулер.

9)      Основні характеристики процесора (тип, тактова частота, розрядність, кеш-пам’ять)

10)  Контролери. Адаптери.

ІІI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Робота за комп’ютером

Виконати вправи: підручник ст.18 Вправа 1, ст.21 Вправа 2

 ІV. Домашнє завдання

Підручник§ 3 ст. 16-21; інд.виконати завдання 4 ст.28

Додатково опрацюйте конспект для учнів


Немає коментарів:

Дописати коментар