ІІ. Вивчення нового матеріалу
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
ІІI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
Підручник§ 11 ст. 80-85
Мета уроку: оволодіти практичними навичками використання онлайн систем конструювання та керування сайтами, створити та розмістити на безкоштовному хостингу сайт певної тематики; розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів; виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань
ІІ. Робота за комп’ютером
Варіант 1
1. Створіть сайт “ Книга в житті
людей” з використанням сервісу Google Сайти.
2. Надайте доступ до сайту вчителю інформатики.
3. Обов’язково на головній сторінці напишіть хто автор сайту (своє прізвище та
ім’я).
4. На сайті висвітліть наступні питання (на різних сторінках і підсторінках і
з використанням тексту, картинок та відео чи посилання на відо
з YouTube):
Сторінка
1 (Головна сторінка) – Книга в нашому житті.
Сторінка
2 – Типи книг: художні (роман, повість, оповідання, комікси).
Сторінка
3 – Типи книг: нехудожні (довідник, енциклопедія, словних, підручник, посібник).
Сторінка
4 – Історія виникнення книги. Перші книги.
Сторінка
5 – Сучасні українські письменники (3-4 письменники їх фото та твори, які вони
написали).
Сторінка
6 – Книги, які подобаються вам.
5.
Опублікуйте сайт з адресою kontrolna-прізвище, де прізвище – ваше прізвище, записане
латиницею.
6.
Перегляньте опублікований сайт.
7. Здайте виконану роботу у Google Classroom.
8.
Закрийте всі відкриті вікна.
9.
Повідомте вчителя про завершення роботи.
Варіант 2
1. Створіть сайт “ Музика в житті
людей” з використанням сервісу Google
Сайти.
2. Надайте доступ до сайту вчителю інформатики.
3. Обов’язково на головній сторінці напишіть хто автор сайту (своє прізвище та ім’я).
4. На сайті висвітліть наступні питання (на різних сторінках і підсторінках і з використанням тексту, картинок та відео чи посилання на відо з YouTube):
Сторінка
1 (Головна сторінка) – Музика в нашому житті.
Сторінка
2 – Основні жанри сучасної музики: Поп-музика; Рок-музика; Хіп-хоп.
Сторінка
3 – Типи музики: Інструментальна музика; Народна музика; Електро-музика.
Сторінка
4 – Історія виникнення музики. Перші музичні інструменти.
Сторінка
5 – Музика в Україні.
Сторінка
6 – Музика, яка подобається вам.
5. Опублікуйте сайт з адресою kontrolna-прізвище,
де прізвище – ваше прізвище, записане латиницею.
6. Перегляньте опублікований сайт.
7. Здайте виконану роботу у Google Classroom.
8. Закрийте всі відкриті вікна.
9. Повідомте вчителя про завершення роботи.
IІІ. Підсумки уроку
Оцінювання обсягу та якості виконання
практичної роботи. Формулювання висновку: які з вивчених на уроці етапів
розробки власного сайта під час виконання практичної роботи зі створення сайта
з використанням онлайн-конструктора сайтів були несуттєвими і чому.
Мета уроку: навчити конструювати сайти з використанням вiдповiдних безкоштовних онлайн-систем; адмiнiструвати веб-сайт, опублiкований на безкоштовному серверi; засобами безкоштовного веб-сервера створювати вмiст веб-сайту й оновлювати його.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять гіпертекст та веб сторінка.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
ІІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
ІV. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал на блозі.
Мета уроку: ознайомити учнів з етапами створення веб-сайтів; навчити конструювати сайти; розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки..
Хід уроку
І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Яку структуру можуть мати сайти?
Сукупність веб-сторінок певної тематики із системою навігації, що дає можливість переміщуватись між ними за допомогою гіперпосилань, збережених на одному сервері, утворює сайт, або веб-сайт.

Розглядають внутрішню та зовнішню структуру сайта.
Розрізняють лінійну, ієрархічну та довільну внутрішню структуру сайта. Лінійну (послідовну) структуру веб-сайта доцільно використовувати в разі послідовного надання відомостей, наприклад про товари та послуги або матеріали навчального посібника.
При ієрархічній, або деревоподібній, структурі створюється одна головна сторінка, яка не має попередніх, решта сторінок має лише одну попередню сторінку.

При довільній структурі кожна сторінка може містити посилання на довільну кількість сторінок сайта. Така структура найкраще підходить для сайтів, що містять різні за тематикою матеріали: каталогів, зібрань статей з різних тем або добірок посилань. Прикладом такої структури є сайт Бібліотека української літератури (www.ukrlib.com.ua).
На практиці майже завжди використовується поєднання деревоподібної та послідовної структур, тобто гібридна структура.
Інколи розглядають мережеву структуру, що базується на побудові системи такої навігації сайта, коли між вертикальними й горизонтальним елементами (сторінками) є взаємний зв’язок і можливість швидкого переходу з однієї сторінки на іншу без додаткової необхідності відвідування проміжних сторінок.
Зовнішня структура визначає спосіб розміщення відомостей на сторінці при виборі кожного пункту меню.
Навігація по сайту має бути простою та зрозумілою: користувач у будь-який час повинен знати відповіді на такі питання: Де він перебуває? Куди можна піти? Як туди дістатися? Як повернутися назад?
При створенні сайте слід дотримуватися правила трьох кліків: до будь-якої сторінки сайта користувач має дістатися не більш ніж за три переходи.
Головна сторінка сайта має задовольняти правилу «3 по 3», тобто три абзаци по три речення про тематику та зміст, авторів і призначення сайта. Крім того, вона має відповідати таким вимогам:
Більшість сайтів побудовано з використанням адаптивного дизайну компоновки веб-сторінок, тобто такого, що налаштовується до зміни розмірів екрана.
Які відмінності можуть мати веб-сторінки сайта?
Веб-сторінка – документ або інформаційний ресурс, доступ до якого здійснюється за допомогою браузера.
Інформаційний вміст веб-сторінки називають контентом.
Веб-сторінки можуть бути статичними та інтерактивними.
Статичні веб-сторінки створюються за допомогою мови розмітки HTML. Створення нових статичних сторінок або редагування наявних автор виконує на комп’ютері в середовищі HTML-редактора, а потім завантажує на веб-сайт.
Інтерактивна веб-сторінка надає можливість користувачеві вводити деякі дані, а потім забезпечує, відповідно до введених даних, їхнє опрацювання на сервері.
Сайти, що містять інтерактивні веб-сторінки, називають динамічними.
Для створення та супроводження динамічних сайтів використовують СMS (Content Management System) – систему управління сайтом, яку називають двигунцем сайта.
Сторінка розділу веб-сайта – це статична веб-сторінка, зміст якої користувач лише переглядає й не виконує ніяких додаткових дій.
Веб-сторінки у вигляді форми по своїй суті є аналогами паперових опитувальників.
Поняття домашня сторінка має декілька значень:
Сторінка форуму або чату подібна до таблиці, у рядках якої користувач запитує своє повідомлення, при цьому відображається його аватар, його мережеве ім’я та інструменти для коментування повідомлень.
При створенні веб-каталогу застосовують мінімум засобів оформлення, розміщуючи посилання на ресурси в таблиці розділів або лінійному списку. Наприклад перша сторінка інформаційної системи Конкурс, за допомогою якої можна відстежувати конкурс вступу до вищих навчальних закладів (http://vstup.info).
ІІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Виконайте вправи. Скріншоти зроблених вправ здайте в Google Classroom.
Вправа 1. Вправа 2. Вправа 3.
ІV. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал на блозі.
Ел.адреси вчителів:
Мета уроку: розвивати навички використання хмарних
технологій для наповнення персонального навчального середовища; розвивати
світоглядні уявлення про пізнаваність явищ і процесів у навколишньому світі,
дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів; виховувати уважність та
відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань
Фронтальне
обговорення переваг використання каналів новин, форм опитування, електронних закладок.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
У сучасному світі, щоб отримати якісну освіту, потрібно відвідувати різноманітні сайти та наповнювати персональне навчальне середовище корисною інформацією, актуальними новинами, результатами досліджень тощо. Для налагодження комунікації в межах кола спілкування персонального навчального середовища використовують Google Форми.
Робота з формами
1) Щоб
додати ще один варіант відповіді на запитання, потрібно вибрати команду Додати опцію. Якщо ж передбачається ще
й вільна відповідь учасників, то слід вибрати команду Додати варіант «Інше».
2) Далі
потрібно вибрати, обов'язковим є це запитання чи ні, пересуваючи вліво чи
вправо повзунок у нижній правій частині форми блоку запитання, і натиснути
кнопку Готово.
3) Для
введення наступного запитання слід натиснути кнопку Додати запитання на бічній вертикальній панелі справа біля
запитання й аналогічно заповнити форму для наступного запитання. У такий спосіб
потрібно ввести всі запитання анкети.
До запитань і
відповідей можна додавати графічні зображення, вибравши відповідну кнопку Додати зображення. За потреби введені
запитання та варіанти відповідей можна редагувати. Для видалення варіанта
відповідей потрібно у відповідному рядку натиснути кнопку Вилучити. Для видалення всього запитання — кнопку Видалити.
4) Якщо,
наступне запитання має таку саму або схожу структуру, що й попереднє, то для
пришвидшення роботи можна вибрати кнопку Копіювати,
а потім відредагувати текст.
5)
В
анкеті запитання можна розділити за окремими розділами, увівши для них назви.
Для цього використовується кнопка Додати
розділ.
6)
Після
введення всіх запитань потрібно переглянути, як виглядатиме створена форма під
час відповідей респондентів в Інтернеті. Для цього на верхній панелі
інструментів слід вибрати кнопку Попередній
перегляд.
7) Переглянути
текст, оформлення, за потреби повернутися в режим редагування (вибрати кнопку Редагувати цю форму) і внести потрібні
зміни.
8) Також
можна змінити кольорове оформлення форми, вибравши на верхній панелі
інструментів кнопку Палітра і бажане
оформлення. Крім цього можна виконати налаштування способу отримання
результатів вибором кнопки Налаштування.
9)
Коли
форму для опитування створено, її потрібно надіслати респондентам:
ü Або за посиланням
викласти для загального доступу
ü Або відправити
посилання на електронні адреси конкретним користувачам
10) Для
того щоб переглянути відповіді респондентів і загальні результати опитування,
потрібно відкрити на Google Диск створену форму в режимі редагування, перейти
на вкладку Відповіді й ознайомитися
з результатами, які автоматично подаються у вигляді діаграми.
11) На
цій самій вкладці ви можете завершити опитування, пересунувши повзунок Приймати відповіді в ліве положення.
Після цього респонденти не зможуть надати свої відповіді, навіть якщо й
відкриють анкету.
12) Відповіді
респондентів автоматично можна завантажити до електронної таблиці середовища
Google Таблиці для подальшого опрацювання
результатів опитування. Для
цього на
вкладці Відповіді слід вибрати кнопку Створити електронну таблицю (в подальшому вона буде
мати назву Переглянути відповіді в Таблицях). Звертаємо увагу, що форма і
таблиця взаємозв'язані, тобто будь-які зміни в одному із цих документів
автоматично приводять до змін в іншому документі. Так, якщо змінити в таблиці
текст запитання, то ці зміни відбудуться і в формі.
ІІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
ІV. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал на блозі. Закінчити створення опитувальника "Чи любите ви подорожувати"